Budoucnost zemědělství

Data pro efektivnější zemědělství do roku 2050

Quicke věří, že více dostupných dat přispěje k větší sklizni. Proto uvedla na trh první chytrý čelní nakladač na světě. Tím chce pomoci zemědělcům k větší produktivitě a efektivnějšímu vedení farem.

Základem je sběr dat, která zajistí přesný přehled a znalosti o farmě. Toho lze docílit díky chytrým senzorům a bezdrátové technologii systému Farm Management Information Systém. A jelikož znalosti jsou síla, lze díky tomu uzpůsobit další kroky vedoucí k rozvoji Vaší farmy. Například co když lepší znalost složení půdy povede k úspoře při hnojení a zavlažování? Co když Váš čelní nakladač dokáže přesně nakrmit Váš dobytek? Nebo Vás dokáže informovat o nutričních datech plodin? Klíčem ke zvýšení produktivity farem leží v dělání více při využití méně zdrojů, tedy zvětšit efektivitu. To se vztahuje také na Vás, neboť díky chytrému zařízení a strojům budete schopni být na dvou místech zároveň.

Zemědělství zítřka neznamená pracovat více. Znamená to pracovat chytře. Plán je, aby data z příštího roku přinesla informace a řešení vztahující se na další rok. To jsou znalosti. V roce 2050 by měli být farmy plné těchto znalostí.